ARCHIWUM NEWS - ROK 2007
   
 
   
 

10 grudnia 2007 r. na stronie głównej pojawiły się dwie nowe informacje:

- pierwsza; dotycząca 10 stycznia 2008r. kiedy to odbędzie się uroczystość nadania imienia ks. Jana Twardowskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół w Dołdze (województwo lubelskie).

- druga; Organizatorzy I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Amatorów Radość Tworzenia Sokolniki 2007 nagrodzili 6 grudnia 2007 roku nagrodami mikołajkowymi dwóch uczestników, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie literackim i wysłali swoje prace. Nagrodzeni zostali: Anna Wronowska ze Szkoły Podstawowej w Paszkach Górnych (lubelskie) i Milena Dębowska ze Szkoły Podstawowej nr 95 w Krakowie (małopolskie).

szczegóły na stronie głównej.

   
 
   
  22 listopada 2007 r. do grona sponsorów konkursu literackiego "Radość Tworzenia" im. Ks. Twardowskiego dołączył nowy. Biuro Podróży Tęcza z Ulanowa dla jednego uczestnika ufunduje kolonie w Gdyni w czasie wakacji.
   
 
   
  7 listopada 2007 r. na stronie głównej pojawiła się informacja o kolejnej szkole przyjmującej imię ks. Twardowskiego, tym razem jest to Szkoła Podstawowa w Zezulinie w woj. lubelskiem. Uroczystość nadania imienia nastąpi w dniu 10 listopada b.r. z udziałem biskupa lubelskiego i dostojnych gości.
   
 
   
  1 listopada 2007 r. na stronie głównej dodano informację o spotkaniu z poezją ks. Twardowskiego, które odbędzie się w niedzielę 4.11.2007 o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach. Spotkanie pod hasłem "Śpieszmy się kochać ludzi", poświęcone twórczości księdza-poety uświetnią goście: poeta Józef Budziński, poeta, eseista, krytyk literacki Zdzisław Łączkowski, prof. Aldona Kraus, Sergiusz Kraus. Poezję będzie czytał sam Krzysztof Kolberger. Imprezie towarzyszy wystawa zdjęć oraz książek ze zbiorów Józefa Budzińskiego. 
   
 
   
  21 października 2007 r. na stronie głównej serwisu pojawiła się informacja o nadaniu imienia ks. Twardowskiego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 103 w Warszawie. Na uroczystość został zaproszony ulubiony zespół ks. Twardowskiego - YCHTIS, o którym już wielokrotnie pisano na niniejszej stronie.
   
 
   
  16 września 2007 r. zamieszczono na stronie głównej niniejszego serwisu nowe informacje o dziecięcym zespole "YCHTIS", który w chwili obecnej całkowicie odświeżył i przebudował swoją stronę internetową. Zespół w swoim repertuarze posiada wiele piosenek z tekstami wierszy ks. Twardowskiego. Więcej informacji na stronie zespołu http://www.ychtis.art.pl
   
 
   
  6 września 2007 r. uzupełniono o kolejne, szczegółowe informacje, wiadomość o "I Ogólnopolskim Konkursie Literackim Amatorów im. ks. Jana Twardowskiego "Radość Tworzenia - Sokolniki 2007" . Szczegóły w dziale IMPREZY, oraz na stronie głównej.
   
 
   
  5 września 2007 r. uzupełniono o "I Ogólnopolskim Konkursie Literackim Amatorów im. ks. Jana Twardowskiego "Radość Tworzenia - Sokolniki 2007" tworząc dla niego miejsce w dziale IMPREZY. Wszelkie bieżące sprawy związane z tym konkursem znajdą tam dla siebie przestrzeń.
   
 
   
  29 sierpnia 2007 r. na stronie głównej pojawiła się informacja o "I Ogólnopolskim Konkursie Literackim Amatorów im. ks. Jana Twardowskiego "Radość Tworzenia - Sokolniki2007". Konkurs skierowany jest do uczniów klas II-VI szkół podstawowych, a także szkół artystycznych, amatorów tworzących wiersze, oraz piszących ciekawe literacko prace. Do wygrania oryginalne oprogramowanie - pakiet biurowy Microsoft Office 2007.  Więcej o organizatorach, sponsorach i patronach medialnych na stronie głównej niniejszego serwisu.
   
 
   
  27 sierpnia 2007 r. w dziale FOTO-GALERIA pojawiło się 12 nowych fotografii ks. Twardowskiego. Galerię nr 6 serwis zawdzięcza, jak zwykle, bezinteresownej uprzejmości Pana Mariusza Kubika. Serdeczne podziękowania.
   
 
   
  24 lipca 2007 r. w dziale TAPETY powróciły na prośbę jednej z internautek 3 tapety ze starego zestawu, publikowane jeszcze przed reorganizacją działu, oraz dodano jedną nową.
   
 
   
 

22 lipca 2007 r. po raz kolejny całkowicie przebudowano, a przede wszystkim rozbudowano dział FOTO-GALERIA. Po tej aktualizacji galeria fotografii zawiera 150 zdjęć związanych z księdzem Twardowskim m.in. 33 unikalne fotografie z pogrzebu księdza Twardowskiego i 110 fotografii z Anińskiego Spotkania Przyjaciół ks. Twardowskiego. Resztę stanowią fotografie ks. Twardowskiego z członkami (członkiniami) dziecięcego zespołu "YCHTIS" i domu księdza Twardowskiego.

Większość fotografii (Anin, dom, pogrzeb) udostępnił nieodpłatnie Pan Mariusz Kubik. Fotografie ks. Jana Twardowskiego z zespołem "YCHTIS" przekazał, również nieodpłatnie impresariat zespołu.

Obu źródłom autor strony serdecznie dziękuje za wsparcie.

W kolejce do publikacji czeka jeszcze kilkadziesiąt innych fotografii, które wkrótce ukażą się w kolejnych galeriach.

   
 
   
 

21 lipca 2007 r. w dziale ARTYKUŁY PRASOWE opublikowano wywiad z ks. Janem Twardowskim przeprowadzony przez Pana Remigiusz Grzelę, dziennikarza, autora sztuk teatralnych i pisarza (autor m.in. książki "Rozum spokorniał. Rozmowy z twórcami kultury"), który 16 lipca 2007 r. udzielił pisemnie, droga mailową autorowi strony Twardowski.Poezja.EU, swojej zgody na nieodpłatne umieszczenie artykułu na stronie. Autor witryny składa mu niniejszym serdeczne podziękowania za wsparcie serwisu.

   
 
   
 

15 lipca 2007 r.

   
 
   
 

14 lipca 2007 r. pojawiło się kilka zmian i nowe, ważne informacje:

 • Stronę główną Twardowski.Poezja.EU otwiera informacja o chwilowym braku dostępu do strony internetowej Zespołu Taneczo - Wokalnego "YCHTIS" związanej z przebudową serwisu. Zespół przeprasza za tę niedogodność swoich Fanów, oraz informuje, że wkrótce pojawi się z nową odsłoną strony.
 • Zespół "YCHTIS" powrócił właśnie z zagranicznego tournee. Krótka wzmianka o tym znalazła się na stronie głównej.
 • W dziale OPRACOWANIA MUZYCZNE UTWÓW zamieszczono nowy materiał video - tym razem są to; teledysk zespołu "YCHTIS" do piosenki ARKA na podstawie wiersza ks. Twardowskiego z gościnnym występem Pana Jacka Wójcickiego, oraz fragment przedstawienia "Niebo w dobrym humorze" z utworem "Miło" (tekst - ks. Jan Twardowski)
 • Na pierwszej stronie serwisu o ks. Twardowskim zamieszczono ogłoszenie - propozycje współpracy dla osób związanych z działalnością dotyczącą osoby ks. Twardowskiego, w szczególności do organizatorów spotkań poetyckich poświęconych poezji księdza Jana
 • W dziale TAPETY pojawiły się dwie nowe pozycje - tapety "firmowe" witryny Twardowski.Poezja.EU
   
 
   
  9 lipca 2007 r. ponownie uruchomiono zawieszony chwilowo dział TAPETY. Pojawiły się tam 2 pozycje, w tym jedna tapeta z aktualnym na bieżący miesiąc kalendarzem. Zapraszam do pobierania.

W dziale KONTAKT pojawiła się nowość na stronie - prezentacja statusu w komunikatorze Gadu-Gadu informująca na bieżąco o obecności autora witryny Twardowski.Poezja.EU online.

   
 
   
 

11 czerwca 2007 r. dokonano na stronie istotnych zmian:

 • zmieniono główne menu nawigacyjne dzieląc tym samym obszerny dział INNE na kilka mniejszych, tematycznych,
  przeorganizowano dział FOTO-GALERIA - teraz znajduje się w nim zamiast kilku - kilkanaście fotografii, docelowo - kilkadziesiąt. Większość fotografii dostarczyli ich autorzy; Pan Mariusz Kubik, oraz zespół "Ychtis", za co autor witryny składa im serdeczne podziękowanie. Fotografie z obydwu źródeł przekazano grzecznościowo (bezpłatnie).

 • zmianom uległ też dział ARTYKUŁY PRASOWE, zmiany czysto kosmetyczne nie ustępują tu  zawartości merytorycznej; dodano kolejne artykuły dotyczące głośnego sporu o prawa autorskie do poezji księdza Jana Twardowskiego

 • na stronie głównej przeniesiono pod główna belkę panel z wyszukiwarką google, oraz informację o aktualizacji

  To dopiero początek szeroko zakrojonych zmian, które mają na celu uproszczenie nawigacji, a co za tym idzie odbioru publikowanych treści, jak też przyczynią się do wzbogacenia merytorycznego zawartości serwisu.

  Chwilowo na pracach konserwatorskich ucierpiał dział z tapetami witryny - został czasowo zawieszony. Powróci wkrótce, z zastrzeżeniem jednak, że priorytet mają inne działy.

  W związku ze mianami mogą przez pewien czas nie działać niektóre linki wewnętrzne strony (szczególnie w starszych pozycjach działu NEWS). Wkrótce wszystko wróci do normy.

   
 
   
  5 maja 2007 r. przedstawiono na stronie głownej witryny szczegółowe informacje o DRUGIM ANIŃSKIM SPOTKANIU PRZYJACIÓŁ Ks. Jana Twardowskiego, które odbędzie się w domu dr Aldony Kraus. Spotkanie swą obecnością i interpretacją poezji uświetnią: Sława Przybylska, Janusz Tylman, Barbara Dobrzyńska, Prof. Franciszek Kobryńczuk, Muzyczny Teatr Młodych Nie do końca, Zespół "Ychtis" z Katowic, Młodzież z Gimnazjum 103 i XXVI LO, Zespół SCHOLA z Anina, Katarzyna Dankiewicz, Maria Pawlik, Joanna Rudzińska.
   
 
   
 

4 maja 2007 r. na stronie głównej pojawiła się zapowiedź spotkania z poezją księdza Jana w domu dr Aldony Kraus w Aninie. Równocześnie z ogłoszeniem w dziale INNE pojawił się pierwszy (docelowo jeden z całej serii, po otrzymaniu zgody autorów tekstów) z artykułów związanych z głośnym sporem dotyczącym praw autorskich do korzystania z poezji księdza Twardowskiego. Autorem tekstu jest pan Szymon Babuchowski, który przekazał go do przedruku całkowicie bezpłatnie, za co autor witryny składa mu serdeczne podziękowania.

   
 
   
 

28 kwietnia 2007 r. na stronie głównej serwisu o księdzu Twardowskim pojawiła się informacja o Zespole Taneczo-Wokalnym "ICHTYS" wykonującym piosenki do słów poezji ks. Twardowskiego. Tuż pod informacją o zespole poruszono też kwestię praw autorskich do wykonywania publicznie na zasadzie non-profit utworów księdza Twardowskiego, które zespół mocą pisemnej zgody nieżyjącego poety nabył, a która to kwestia jest obecnie szeroko poruszana w prasie w związku z roszczeniami spadkobierczyni praw do utworów księdza. Więcej informacji na stronie Pana Mariusza Kubika.

Z kwestii technicznych nowości na stronie:
Witryna Twardowski.Poezja.EU doczekała się prostego działu KONTAKT - zamieszczono w nim formularz kontaktowy online, dzięki któremu można przesyłać informacje do autora strony bez pośrednictwa programu pocztowego, czy wręcz nawet w przypadku nieposiadania adresu poczty e-mail.

   
 
   
  17 kwietnia 2007 r. na stronie głównej pojawiła się nowa, wspólna dla całej witryny informacja o PRAWACH AUTORSKICH i ich poszanowaniu respektowanym w serwisie. Podobnie na kilku podstronach (POEZJE WYBRANE, NIECODZIENNIK i INNE) zamieszczono odświeżone informacje z nimi związane (u dołu wymienionych stron). Podjęte działania mają na celu ochronę praw autorskich osób, którym przysługują, oraz rozwianie wszelkich wątpliwości, jak też ochrony pracy wykonanej przy tworzeniu i ustawicznym aktualizowaniu serwisu.

UWAGA! Jeżeli jesteś właścicielem praw autorskich do któregokolwiek elementu strony, a Twoje nazwisko i źródło użytych materiałów zostało przypadkowo pominięte, podane w formie niepełnej, ewentualnie błędnie, LUB jeśli pomimo podjętych przez autora strony prób skontaktowania się z Twoją osobą, nie udało się nawiązać z Tobą kontaktu, względnie, autor strony nie znał dokładnego źródła materiału i czujesz się w związku z tym pokrzywdzony - skontaktuj się z autorem, celem wyjaśnienia wszelkich spornych kwestii.

W tym miejscu autor witryny jeszcze raz pragnie serdecznie podziękować wszystkim dobroczyńcom, którzy udzielili swojej zgody na publikację ich prac związanych z ks. Twardowskim, oraz sponsorom, dzięki którym strona ta może istnieć (utrzymanie serwera i domeny, promocja, dobra rada itp.)
   
 
   
  12 kwietnia 2007 r. zamieszczono na stronie głównej serwisu informację o Spotkaniach z Przyjacielem Biedronek opartym na motywach poezji Jana Twardowskiego, które będą się odbywać w każdą niedzielę - od 15 kwietnia do 27 maja w Świątyni Opatrzności Bożej. Spotkania uświetnią swoją osobą i wystąpieniami wybitni polscy artyści: Krzysztof Kolberger, Zespół Krakowskie Przedmieście, Henryk Talar, Jerzy Grałek, Jerzy Zelnik, Krzysztof Majchrzak.
   
 
   
  29 stycznia 2007 r. witryna Twardowski.Poezja.EU wprowadza w życie kanał informacyjny RSS , dzięki któremu stali czytelnicy będą mogli szybko dowiadywać się o nowościach na stronie. Mam nadzieję, że ta forma kontaktu ułatwi wszystkim zainteresowanym, którzy korzystają z technologii RSS nawigację po nowościach na stronie.
   
 
   
 

25 stycznia 2007 r. zamieszczono na stronie głównej krótki fotoreportaż poświęcony spotkaniu z poezją ks. Twardowskiego, które odbyło się w sobotę, 20 stycznia 2007 r. w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury w Tarnowie z okazji pierwszej rocznicy śmierci księdza Twardowskiego. Zamieszczenie fotografii (w oryginale dostępnych w serii 34 ujęć na stronach TCK), oraz przytoczenie tekstu możliwe było dzięki uprzejmości Pana Michała Stańczyka, który podzielił się nieodpłatnie swoją pracą z witryną Twardowski.Poezja.EU., za co autor niniejszej strony składa mu serdeczne podziękowania.

   
 
   
  23 stycznia 2007 r. na stronie głównej serwisu o ks. Twardowskim zaproponowano wszystkim chętnym możliwość promowania strony przy pomocy gotowych, oficjalnych bannerów i buttonów, które można pobrać tutaj. Odświeżono też nagłówek strony wprowadzając do niego fotografię Pana Mariusza Kubika już kiedyś udostępnioną przez jej autora i umieszczoną dotąd tylko w dziale BIOGRAFIA.
   
 
   
  17 stycznia 2007 r. zamieszczono informacje o mającym się odbyć 20 stycznia 2007 r. w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury spotkaniu z poezją ks. Twardowskiego. Wiersze ks. Jana czytać będzie znana aktorka, P. Dorota Segda w specjalnej oprawie aranżacyjnej zespołu "Krakowskie Przedmieście". Więcej informacji na stronie TCK.
   
 
   
  14 stycznia 2007 r. zmieniła swoją zawartość strona główna serwisu. Nowa formuła pozwala w szybki sposób zapoznać się z sylwetką i dorobkiem literackim księdza Twardowskiego. Pod każdą informacją na stronie głównej widnieje link do podstrony w której dane zagadnienie zostało ujęte w szerszy sposób. Pozostawiono też możliwość przeglądania strony działami dzięki nietkniętej belce menu głównego. W ten sposób osoby poszukujące wyczerpujących informacji na temat poety mogą posłużyć się dotychczasowym systemem nawigacyjnym, zaś osoby pragnące szybko pobrać krótkie informacje dotyczące księdza zachęcam do przeglądania zawartości strony głównej. W dalszym ciągu istnieje możliwość przeszukiwania zawartości strony dzięki paskowi wyszukiwania u dołu witryny wspieranemu przez mechanizm google.