ARCHIWUM NEWS - ROK 2006
   
 
   
  27 grudnia 2006 r. zmieniono szatę graficzna strony na "zimową". Dodatkowo w dziale INNE zamieszczono dwie "zimowe" tapety na pulpit z ks. Twardowskim w trzech wersjach każdą, a każdą wersję w trzech różnych rozdzielczościach.
   
 
   
  23 grudnia 2006 r. w dziale INNE dodano kolejny artykuł przeprowadzony przez Panią Justynę Tawicką stanowiący wywiad z ks. Twardowskim Tekst ten pt. "Królewski Sekret", jest oryginałem rozmowy z księdzem Twardowskim, która ukazała się później drukiem w skróconej wersji w PRZEKROJU 15/2001, pod zmienionym tytułem. Zarówno wersja oryginalna jak i ta publikowana w PRZEKROJU są dostępne w niniejszej witrynie dzięki uprzejmości ich autorki.
   
 
   
  10 grudnia 2006 r. w dziale INNE dodano artykuł - wywiad z ks. Twardowskim przeprowadzony przez Panią Justynę Tawicką. Tekst ten jest oryginałem rozmowy z poetą opublikowanej w jednym z numerów magazynu GALA, z tym, że nie zawiera skrótów redakcyjnych. Ta unikalna wersja prezentowana jest na niniejszej stronie dzięki uprzejmości autorki tekstu. Zapraszam do lektury "Grzechu przeciw miłości".
   
 
   
 
25 października 2006 r. Pan Józef Baran, znany krakowski poeta, pisarz, autor artykułu "Miłość za Bóg zapłać", opublikowanego na łamach Dziennika Polskiego, poświęconego ks. Twardowskiemu, w rozmowie telefonicznej z twórcą niniejszej witryny wyraził oficjalna zgodę na publikację wspomnianego artykułu na stronie poświęconej życiu i twórczości ks. Twardowskiego. Autor serwisu składa Panu Baranowi swoje serdeczne podziękowania za nieodpłatne wsparcie projektu. Pan Józef Baran jest też autorem książki pt. "TRAGARZE WYOBRAŹNI", stanowiącej zbiór wspomnień - pisarz przypomina w niej m.in. ks. Twardowskiego. Wspomnienie to jest kompilacją dwóch artykułów opublikowanych przez twórcę. Szersza informacja o nocie wspomnieniowej dotyczącej ks. Twardowskiego zostanie umieszczona gdy tylko autor serwisu dotrze do tej nowości wydawniczej.  
   
   
  19 listopada 2006 r. w dziale INNE wprowadzono nową szatę graficzną dla MINIGALERII, oraz poprawiono wyświetlanie tego działu w przeglądarce internetowej OPERA.
   
   
 

18 listopada 2006 r. wprowadzono zmiany w dziale INNE w sekcji Z PRASY w opisach dwóch artykułów pochodzących z magazynu PRZEKRÓJ, po tym jak 15 listopada br. autorki tych artykułów (kolejność alfabetyczna) - Pani Izabella Bodnar (artykuł z magazynu PRZEKRÓJ Nr 27/1996 "Portrety" ), oraz Pani Justyna Tawicka (artykuł z magazynu PRZEKRÓJ Nr 15/2001 "Kiedy miłość przychodzi") wyraziły swoją aprobatę i udzieliły oficjalnej autoryzacji na zamieszczenie ich artykułów na niniejszej stronie. Autor serwisu składa w tym miejscu obu autorkom serdeczne podziękowania za okazane, nieodpłatne wsparcie witryny poświęconej ks. Twardowskiemu.

   
 
  11 listopada 2006 r. wprowadzono na strony BIOGRAFIA i BIBLIOGRAFIA informację o tym, że materiały cytowane oraz opracowane na podstawie monografii prof. Andrzeja Sulikowskiego "Serce czyste... świat poetycki ks. Jana Twardowskiego" uzyskały oficjalne zezwolenie autora książki o ks. Twardowskim. Pan prof. Sulikowski (Kierownik Zakładu Teorii Literatury Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, literaturoznawca, pisarz, krytyk literacki i wydawca) udzielił autorowi niniejszej strony swojej autoryzacji za pośrednictwem poczty e-mail w dniu 10 listopada 2006 r. spełniając tym samym prośbę autora serwisu o nieodpłatne wsparcie witryny fragmentem swojego dorobku literackiego i umożliwienie legalnego przedruku za podaniem źródła i autora oryginału. Autor serwisu składa Panu prof. serdeczne podziękowania za zrozumienie i okazaną pomoc.
   
 
  2 listopada 2006 r. na stronie głównej wprowadzono wyszukiwarkę Google skonfigurowaną do przeszukiwania niniejszej strony o ks. Twardowskim. W dziale INNE wprowadzono nowy panel do szybkiej nawigacji. We wszystkich działach wprowadzono system pasków z charakterystyczną ikoną i opisem (przykład), które mają za zadanie ułatwić przeszukiwanie dokumentów (na stronach podzielonych na tematyczne działy, jak np. we wspomnianym juz dziale INNE czy w BIOGRAFII). W MINI-GALERII działu INNE całkowicie przeprojektowano layout. Powyższe zmiany mają charakter czysto kosmetyczny - poprawiają ergonomię korzystania ze strony.
   
   
  31 października 2006 r. w dziale INNE dodano w MINI GALERII nową pozycję - firmowe TAPETY NA PULPIT z motywami ze strony "Świat Poezji ks. Twardowskiego". Tapety są dostępne w trzech podstawowych rozdzielczościach (800x600; 1024x768; 1280x1024), które można dobrać do monitorów różnej wielkości. Zapraszam do pobierania.
   
   
  28 października 2006 r. w dziale INNE wprowadzono niewielkie modyfikacje natury technicznej, (które poprawiają wyświetlanie strony w najnowszej wersji przeglądarki Firefox (2.0), oraz usprawniają jej indeksowanie przez wyszukiwarki), oraz estetycznej (zrezygnowano z "przewijanej" wersji tablicy z artykułami prasowymi, na rzecz czytelnej tabeli, która prezentuje wszystkie opracowane artykuły do pobrania i przeglądania). Dodatkowo opatrzono krótkim komentarzem dostępne do pobrania formaty plików.
   
   
  22 października 2006 r. wprowadza zmiany czysto kosmetyczne - zmianę wiersza na stronie głównej i dodanie statystyki odwiedzin do strony.
   
   
 

18 września 2006 r. dodano pięć nowych wierszy ks. Twardowskiego do działu POEZJE WYBRANE (Kołysanka, Nic, Przyszła, Widzę, *** [Wzdychał ksiądz na parafii...]). Są to nowe utwory, datowane na rok 2000.
Poprawiono też kilka literówek w działach BIOGRAFIA, BIBLIOGRAFIA i NIECODZIENNIK.

   
   
 

14 września 2006 r. zmieniono dostawcę hostingu, który oprócz serwera podarował stronie nowy adres: http://www.twardowski.poezja.eu/ Nowym dostawcą serwera i domeny jest Współczesna Poezja Polska.
W dalszym ciągu mirrory domeny zapewniają firmy HBLStudio i BKI, które z autorem strony pozostają w dobrych stosunkach. Decyzja o zmianie serwera i adresu podyktowana została względami promocji strony i nadania jej łatwego do zapamiętania, logicznego adresu.

 
   
  11 września 2006 r. zmieniono nieco układ STRONY GŁÓWNEJ serwisu (dodano linki, zmieniono wiersz powitalny), przeorganizowano też dział NEWS (dodano też w nim linki), poprawiono kilka literówek w dziale POEZJE WYBRANE.
   
   
14 sierpnia 2006 r. dodano artykuł z Dziennika Polskiego (Nr 18/2006) "Miłość za Bóg Zapłać" do działu INNE.
   
 
   
  8 sierpnia 2006 r. dodano artykuł "Jego wiersze niosą radość" (Gazeta Krakowska 18/2006). Zapraszam do lektury w dziale INNE.
   
   
  6 sierpnia 2006 r. do działu INNE dodano artykuł z Gazety Krakowskiej nr 211 z 1994 r. pt. "Bóg, który się uśmiecha". To już kolejna (piąta) archiwalna fotokopia w zbiorach serwisu.
   

   
26 lipca 2006 r. dodano kolejny archiwalny artykuł do działu INNE, pochodzący z magazyny PRZEKRÓJ nr 15/2001.
   
   
  24 lipca 2006 r. dodano kolejny archiwalny artykuł do działu INNE, tym razem z tygodnika POLITYKA, uzupełniono też wcześniej opublikowany materiał z PRZEKROJU o dodatkową, pierwszą stronę zawierającą fotografię ks. Twardowskiego. Wprowadzono też system gwiazdek do oznaczeń innych nowości na stronie (np. nowo dodanych artykułów) - wcześniej system ten funkcjonował tylko w odniesieniu do wierszy w dziale POEZJE WYBRANE. Ujednolicony system na całej stronie pozwoli stałym czytelnikom niniejszej witryny na lepszą orientację i szybkie dotarcie do najświeższych informacji. Dodatkowo przeorganizowano graficznie sekcję artykułów archiwalnych w dziale INNE dodając świeży layout i nadano mu nową nazwę: "Fotokopie artykułów prasowych".
   
   
  17 lipca 2006 r. rozpoczęto proces publikacji archiwalnych artykułów i wycinków prasowych w formacie PDF, JPG lub ZIP z JPG dotyczących życia i twórczości księdza Twardowskiego. Obecnie przygotowano tylko jeden artykuł, pozostałe w opracowaniu. Zapraszam do pobierania.
   
   
 

12 lipca 2006 r. przybyło 68 nowych wierszy w dziale "Poezje Wybrane". Wiersze zaczerpnięto z serwisu Frida.Alleluja.pl dzięki uprzejmości Pani Magdy - autorki wspomnianej strony. Podobnie jak i poprzednie wiersze na stronie "Świat Poezji Księdza Twardowskiego" zostały one umieszczone jedynie w celach informacyjno-edukacyjnych, bez zgody i wiedzy autora, jak i bez zgody i wiedzy osób będących spadkobiercami praw autorskich poety.

Ponadto od dzisiaj wprowadzono nowy system oznaczeń wierszy - każdy nowy wiersz zostaje opatrzony ikonką Symbol z wierszy oznaczonych obecnie zostanie zdjęty przy najbliższej aktualizacji bazy poezji ks. Twardowskiego - wtedy gwiazdki () otrzymają najświeższe pozycje.

   
   
  Od dnia 11 lipca 2006 r. strona została przeniesiona na nowy, szybki serwer dzięki uprzejmości Agencji Reklamowej HBLStudio z Tarnowa. Mam nadzieję, że zauważalnie szybszy transfer (serwer z 2. megabitowym łączem) ułatwi korzystanie z bogatych zasobów strony. Za udostępnienie miejsca na serwerze, oraz pomoc w przeniesieniu zasobów witryny autor serwisu składa serdeczne podziękowaniu zespołowi HBL. Firma utrzymuje też główną domenę strony: http://hblstudio.pl/twardowski/   HBLStudio - czas na reklamę...
   
   
  "Zapasowa" domena strony (http://www.grafik.bki.net.pl/twardowski) utrzymywana jest dzięki uprzejmości Sklepu Internetowego BKI w Brzesku.